Vážení zákazníci, od 1.7. se ruší osvobození od DPH pro malé zásilky z Číny a dle aktuálních informací dojde k výraznému zkomplikování ze strany státu. Proto objednávejte nyní, po 15.5. již nebudeme přijímat nové objednávky. Děkujeme za pochopení. 

Categories

PLATBA DANÍ - POUZE U DRAHÉHO ZBOŽÍ (TELEFONY, TABLETY ATD.) PŘI PŘÍLETU ZBOŽÍ DO ČR/SR

U běžného drobného zboží (pouzdra, oblečení, hračky, baterie atd.) žádné daně platit nebudete. Celní řízení není nic složitého a o doložení formalit se postaráme my. Všem zákazníkům, jejichž zásilku si Celní správa vybere ke kontrole, zašleme automaticky kód na slevu 5% z hodnoty příští objednávky!

  • V případě celního řízení Vám Česká pošta nejprve doručí dokument "Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí".
  • Ve lhůtě 12ti dnů od obdržení oznámení nám zašlete mailem foto podepsané a vyplněné plné moci (jméno, datum narození, adresa shodná s adresou v objednávce

Ke stažení: Plná moc pro Českou poštu (formulář by Vám měl přijít i poštou)

  • ve vlastním zájmu neposílejte sami dokumenty a faktury České poště a nechte to na nás -> zaplatíte méně na daních
  • plnou moc pro Českou zasíláte pouze jednou, platí do odvolání a vztahuje se pouze na zastupování v celním řízení - nemusíte mít žádné obavy z případného zneužití. Adresa uvedená na plné moci musí být shodná s adresou uvedenou na balíčku. Váš podpis rozhodně nenechávejte úředně ověřovat - je to zbytečné
  • Vaši plnou moc spolu s našimi dokumenty za Vás obratem v nejkratším možném termínu odešleme České poště. Celní řízení je obvykle rychlé, 1-4 pracovní dny. Následně Vám bude zásilka doručena Českou poštou, případné daně a poplatky zaplatíte poště při převzetí balíčku. Pokud se zcela vyjímečně stane, že Vám nebude zásilka doručena do 7mi dnů, ihned nás informujte - budeme celní řízení urgovat.
  • obsah zásilky za Vás vždy deklarujeme jako zboží neobchodního charakteru výhradně pro soukromé účely -> na plné moci neuvádějte IČ.

U mobilních telefonů se neplatí CLO - viz. NEK č. 1001-2013 strana 568, kde je uvedeno,: „Telefony pro celulární sítě nebo jiné bezdrátové sítě“ (kód 8517 12 00), jsou zahrnuty do nulové sazby". Platí se ale DPH a poplatek za celní řízení.

Česká pošta si v případě celního řízení účtuje navíc poplatek za "zastupování v celním řízení" podle ceníku České pošty (199Kč) Daně a poplatky hradíte poštovnímu doručovateli až při doručení zásilky.

Orientační vzoreček pro výpočet daní: Česká pošta: nákupní cena * 0,21 (dph) + 199 (poplatek za celní řízení)

DODÁNÍ NA SLOVENSKO - systém platby daní je totožný s ČR, Slovenské poště zasíláte vyplněné VYHLÁSENIE ADRESÁTA (tento formulář Vám přijde domů poštou). Vyplňujete: číslo zásilky / místo / datum / podpis / číslo OP. Více o proclení na Slovensku naleznete <zde>.